1. Ako často môžem používať umelé slzy UNItears?

Odporúčame používať 1 kvapku do každého oka 2-3 krát denne. Ak však máte pocit, že to nie je dostatočné, môžete si kvapkať 1 - 2 kvapky i častejšie. 

2. Ako dlho môžem po otvorení používať umelé slzy UNItears?

Umelé slzy UNItears môžu byť použité až 3 mesiace po prvom otvorení. Každá krabička UNItears má prázdne miesto, kde si môžete vyznačiť dátum, kedy ste kvapky otvorili a môžete presne sledovať ako dlho produkt používate. 

3. Je UNItears vhodný pre ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky?

Áno, keďže neobsahuje žiadne konzervačné látky je UNItears vhodný na použitie s kontaktnými šošovkami.

4. Ako zistím, že mám zvýšené odparovanie sĺz alebo mám poruchu tvorby vodnej zložky slzného filmu?

Presnú diagnostiku Vám urobí oftalmológ pomocou testov. Syndróm suchého oka potenciálne ohrozuje proces videnia, preto pri pretrvávajúcich ťažkostiach patrí riešenie uvedených problémov do rúk odborníka. 
Vodnú nedostatočnosť majú častejšie starší ľudia, ľudia so Sjögrenovým syndrómom a ľudia užívajúci určité systémové lieky, ale nie je to pravidlom. Dnes tieto ťažkosti majú veľmi často i mladí ľudia a výnimkou nie sú ani deti. Keď je poškodená vodná vrstva, do popredia sa dostáva pocit suchého oka, cudzieho telieska v oku, piesku, či rezania. K zhoršeniu ťažkostí dochádza najmä vo večerných hodinách. Rovnako pri dlhej práci za monitorom, sledovaní televízie, dlhom čítaní. Problém robí aj prechod a pobyt v klimatizovanom priestore. Ak máte tieto príznaky, UNItears Vám môže pomôcť.
Zvýšené odparovanie vodnej zložky slzného filmu vzniká pri poškodení lipidovej vrstvy. Ťažkosti sa prejavujú najmä ráno po prebudení. Prítomný je pocit sťaženého otvárania očí, zlepené mihalnice alebo očné viečka. Bodavé bolesti sú predzvesťou defektov na povrchu rohovky. Ak máte tieto príznaky, odporúčame Vám produkt SensiVit, ktorý pôsobí na tvorbu lipidovej vrstvy slzného filmu.
Možné je ešte poškodenie mucínovej vrstvy ako tretej vrstvy slzného filmu. Keď je narušená, nastupuje výrazné slzenie, preto sa označuje tento stav ako "suché mokré oko". Slzy sú tvorené v bežnej miere, avšak pre poškodenie mucínu sa nedostatočne viažu a stekajú z povrchu oka.  

5. Je možné UNItears používať s inými očnými kvapkami, ktoré používam?

Áno, UNItears je možné používať s inými očnými kvapkami. Keďže umelé slzy často bývajú doplnkovou liečbou, bežne sa používajú s inými očnými kvapkami. Časový odstup medzi jednotlivými kvapkami má byť aspoň 5 minút. 

6. Je možné UNItears použiť ako umelé slzy pre psov?

Áno, UNItears sa dá použiť ako umelé slzy pre psov, všetkých domácich miláčikov, aj pre všetky domáce zvieratá.

7. Som v menopauze a mám pocit, že mi veľmi vyschli oči. Môžem použiť UNItears?

Menopauza je prirodzená prechodná fáza, pri ktorej telo výrazne znižuje produkciu ženských pohlavných hormónov. Mnoho žien môže pociťovať tieto hormonálne zmeny prostredníctvom rôznych príznakov. Jedným z nich sú napr. i suché oči.